Nienaganne kadrowanie, skuteczne – i w pełni świadome – wykorzystanie      palety monochromatycznej.”
„Takie prace wymagają wyrobionego zmysłu obserwacji, dużej cierpliwości i pewnej bezwzględności podczas edycji.”
„A tutaj mamy kojącą medytację w odcieniach szarości.” 
                                                                               Szeroki Kadr by Nikon „Zostań Inspiracja” 05/2018
 
Nazywam się Tomasz Kuriata i jestem pasjonatem fotografii. Od ponad dekady profesjonalnie zajmuje się fotografią oraz jej postprodukcją, przeznaczoną głównie do celów promocyjnych, reklamowych, publikacji i sprzedaży. 
Doświadczenie nabyłem przy współpracy z małymi i dużymi firmami na rynku polskim i zagranicznym, agencjami reklamowymi, instytucjami państwowymi oraz osobami prywatnymi.
Współpraca z agencjami pozwoliła na rozwój warsztatu, dbając przy tym o zachowanie estetyki i standardów firm. Wykonując zdjęcia prywatnie w sposób wnikliwy oraz subiektywny staram się przekazać odbiorcy mój punkt widzenia, który często różni się od ogólnie przyjętego postrzegania danego kadru. Staram się uchwycić „to coś”, co jest zamknięte w obiekcie. W tym przypadku zostawiam odbiorcy interpretację, która sprawia, iż staje się ona dla niego niejako wyzwaniem. 
Chciałbym zachęcić Państwa do współpracy, wierząc że profesjonalna fotografia oraz edycja zdjęć jest dla Was niezbędna do zachowania wysokiej jakości efektu końcowego i satysfakcji klienta,a moje doświadczenie pozwoli spełnić Wasze oczekiwania.
Fotografie zaprezentowane w Portfolio nigdy nie były udostępniane masowo, czy sprzedawane w bankach zdjęć, co czyni je na swój sposób wyjątkowymi. Jeżeli chcą Państwo w sposób oryginalny wypełnić otaczającą Was przestrzeń, to zachęcam do kontaktu. 
 
Wystawy:
  • „Kultura od zaplecza” Noc Muzeów, Wrocław 2012
  • Muzeum Narodowe we Wrocławiu, 2012
  • „Inne spojrzenie”, Areszt Śledczy we Wrocławiu, 2016